piątek, 7 lutego 2014

16 sposobów jak zarabiać na rękodziele


  1. wykonywać prace i je sprzedawać (rękodzieło: ozdoby do domy, malowane szkło, akcesoria i dodatki z materiałów wtórnych, kartki ręcznie robione*) 
  2. założyć sklep i być pośrednikiem w sprzedaży rękodzieł swoich i innych 
  3. sprzedawać i dostarczać półprodukty do sklepów, rękodzielników i osób prywatnych 
  4. sprowadzać wyszukane produkty / półprodukty i je sprzedawać (przykład w sprzedaż bursztyny w Australii ) 
  5. pisać teksty na temat rękodzieła 
  6. założyć blog i zarabiać na reklamach oraz polecanych produktach (artykuły sponsorowane)
  7. zbudować listę potencjalnych klientów na rękodzieło i półprodukty i zarabiać na niej (kiedy prowadzisz własny blog i docierasz do konkretnej grupy odbiorców możesz budować listę potencjalnych klientów, którym możesz zaproponować sprzedaż swoich lub cudzych produktów i usług) 
  8. napisać e-book i sprzedawać – kiedy prowadzisz własny blog, rób to z myślą wykorzystania materiałów książce czy artykule, zaoszczędzisz sporo sobie sporo czasu i pracy. 
  9. uczyć innych jak wykonywać dane prace (prowadzić własne warsztaty lub uczyć szkole lub przedszkolu) 
  10. prowadzić warsztaty 
  11. organizować targi i spotkania rękodzielnicze 
  12. być konsultantem w swojej dziedzinie – doradzać firmom / instytucjom /osobom prywatnym
  13. wypożyczać rękodzieło np. biżuterię do sklepów z odzieżą czy na różne okazje (np. ślub, urodziny itp.)
  14. Robić zdjęcia z rękodziełami swoimi i innych, sprzedawać zdjęcia lub za pośrednictwem zdjęć 
  15. Być łącznikiem pomiędzy osobami zajmującymi się rękodziełem i sprzedawać swoje usługi (np. wiedzę na temat produktów czy tego jak prowadzić biznes oparty na rękodziele) 
  16. Znaleźć listę korzyści, które daje rękodzieło np. motorykę i logiczne myślenie u dzieci i rozwijać tę dziedzinę. 
* Więcej pomysłów na rękodzieło znajdziecie na stronie Pomysły biznes z niewielkim kapitałem poczatkowym

7 komentarzy:

  1. Przekucie pasji - na przykład właśnie rękodzieła - w biznes, to rzadko nietrafiony pomysł. Nawet jeśli od początku nie zarabiasz zbyt wiele, to już sama praca jest niewątpliwą przyjemnością :)
    Zastanawia mnie jednakże jak podejść do tego od strony formalnej - prowadząc tego typu działalność w domu, macie możliwość wydawania klientom faktury vat?

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto też chronić swoje zasoby, markę etc. A wiadomo, że konkurencja nie śpi. Warto zgłosić się do firm https://csmagency.pl , która zadba, aby żadne istotne kwestie nie wypłynęły poza sieć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Firma Future Capital pomoga w uzyskaniu pożyczek dla przedsiębiorców, pomagają z wszelkimi sprawami prawnymi oraz dbają o bezpieczeństwo transakcji. Sam skorzystałem z ich usług i chciałbym Wam polecić stronę https://www.futurecapital.pl/ .

    OdpowiedzUsuń
  4. Na pewno warto zainwestować w swój sklep internetowy, gdzie takie produkty można sprzedawać :) Ja tworzyłem sklep u Pana Bartka https://cyberiusz.pl/sklepy-internetowe, dobry specjalista co zna się na rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
  5. Myślę, że przy prowadzeniu własnej firmy przyda się także lokal. Dlatego warto rzucić okiem na tego typu lokale sprzedaż warszawa: https://asbud.com/lokale-uzytkowe/. Sądzę, że mogą one się Wam spodobać.

    OdpowiedzUsuń
  6. Warto wziąć pod uwagę możliwość sprzedaży produktów lub usług online. Jest to świetny sposób na dotarcie do większej liczby klientów i rozszerzenie działalności. Jeśli jest ktoś zainteresowany takim rozwiązaniem polecam stronę https://ebizneskrokpokroku.pl/ by sprawdzić jakie narzędzia i strategie mogą pomóc w prowadzeniu biznesu online

    OdpowiedzUsuń
  7. O ile taka sprzedaż będzie realizowana za pomocą sieci to będzie trzeba zamówienia solidnie zapakować. Zobaczcie jak do tego mogą się Wam przydać taśmy pakowe dostępne w ofercie https://tcmservice.pl/pl/tasmy-pakowe. Aby poprawić wizerunek swojej firmy można również zamówić na takich taśmach nadruki, na przykład z nazwą firmy czy z jej logo. Firma jest w stanie wykonać nadruk także na taśmach papierowych.

    OdpowiedzUsuń